Weicon & more - rozwiązania dla utrzymania ruchu i warsztatu

Od ponad 20 lat mamy przyjemność reprezentować firmę Weicon na rynku polskim i obecnie osiągneliśmy status największego dystrybutora.

Linia produktów FixCode opiera się na głównie na produktach firmy Weicon GMBH oraz na własnych innowacyjnych rozwiązaniach odpowiadających potrzebom naszych klientów.

Indywidualne podejście do każdego zagadnienia w ścisłej współpracy z producentem  pozwalają rozwiązać większość zadań z różnych gałęzi przemysłu i życia codziennego. Innowacyjność i szeroki wybór aplikacji stwarzają nieograniczony obszar do działania. Wspomagamy każdy projekt angażując specjalistów i nasz dział serwisu, a także wykonujemy usługi oparte na produktach i profesjonalnych rozwiązaniach WEICON. Dbamy o dostępność preparatów i szybkość dostaw. Zapewniamy szkolenia produktowe prowadzone przez naszych pracowników oraz specjalistów z firmy WEICON.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. W ramach uproszczonej nawigacji przygotowaliśmy dwie możliwości wyszukiwania produktów:

 – z podziałem na kategorię

– z podziałem na branżę

Zparaszamy

Czyszczenie i odtłuszczanie

Wielozadaniowy zmywacz i odtłuszczacz do przemysłu motoryzacyjnego WEICON Brake Cleaner jest zmywaczem uniwersalnym motoryzacyjnym, zmywa i odtłuszcza powierzchnie odparowując bez pozostałości. Brake Cleaner czyści i odtłuszcza wszelkie powierzchnie metalowe, szklane, ceramiczne i wiele tworzyw bez problemu usuwając pozostałości smarów, olejów i inne zanieczyszczenia. WEICON Brake Cleaner może być stosowany na hamulcach (bębny i tarcze, okładziny, klocki hamulcowe, cylindry, sprężyny, tuleje), sprzęgłach (okładziny sprzęgła i części sprzęgła) i na częściach silnika (gaźniki, pompy benzynowe i olejowe, przekładnie itp.).

WEICON Cleaner S zmywa i odtłuszcza powierzchnie odparowując bez pozostałości. Wyposażony w specjalny zaworek umożliwia pracę także w aplikacjach stropowych. Cleaner S można stosować do wszystkich metali, szkła, ceramiki i tworzyw- PVC, PMMA (pleksiglas), polistyren itp. WEICON Cleaner S może być wykorzystywany do czyszczenia i odtłuszczania powierzchni przed gruntowaniem i malowaniem, do zmywania części maszyn oraz w celu usunięcia smarów przed aplikacją innych produktów WEICON.

Odtłuszczacz i zmywacz na bazie ekstraktu cytrusowego. Usuwa pozostałości klejów, olejów, smarów, smoły, gumy, tuszu.

WEICON Cleaner S zmywa i odtłuszcza powierzchnie odparowując bez pozostałości. Wyposażony w specjalny zaworek umożliwia pracę także w aplikacjach stropowych. Cleaner S można stosować do wszystkich metali, szkła, ceramiki i tworzyw- PVC, PMMA (pleksiglas), polistyren itp. WEICON Cleaner S może być wykorzystywany do czyszczenia i odtłuszczania powierzchni przed gruntowaniem i malowaniem, do zmywania części maszyn oraz w celu usunięcia smarów przed aplikacją innych produktów WEICON.

Compressed-Air Spray jest wielozadaniowym aerozolem przeznaczonym do szybkiego i efektywnego usuwania kurzu i drobnych zanieczyszczeń z powierzchni delikatnych oraz miejsc trudno dostępnych. Usuwa zabrudzenia na sucho i w sposób bezdotykowy. Compressed – Air Spray może być stosowany w miejscach takich jak sprzęt hi-fi, video, komputery oraz pozostały sprzęt elektroniczny (układy scalone, głowice, napędy nośników, czytniki danych, gniazda),
optyka (obiektywy, soczewki), skrzynki bezpiecznikowe, instalacje wycieraczek w pojazdach, zegary elektroniczne i urządzenia pomiarowe, klawiatury i sprzęt muzyczny

WEICON Electro Contact Cleaner przeznaczony jest do szybkiego i skutecznego czyszczenia i odtłuszczania zanieczyszczonych i skorodowanych kontaktów wszelkiego rodzaju. Dzięki specjalnej formule i zawartości rozpuszczalników o wysokiej czystości usuwa tlenki i warstwy siarki, osady powybuchowe jak i zabrudzenia żywiczne oraz sadzę z podzespołów elektrycznych i elektronicznych- mierników, narzędzi, wag, przełączników, sensorów itp. Electro Contact
Cleaner redukuje straty napięcia, podnosi przewodność elektryczną oraz eliminuje prądy upływu. Przeznaczony jest do aplikacji takich jak czyszczenie i odtłuszczanie pod zespołów elektro technicznych (urządzenia elektryczne, mierniki, wagi, przełączniki i sensory), czyszczenie wszelkich połączeń elektrycznych, przekaźników, łączników i tablic rozdzielczych.

WEICON Fast Cleaner posiada atest NSF dla sektora spożywczego, stąd może być stosowany jako zmywacz i odtłuszczacz przy usuwaniu zanieczyszczeń powstających w trakcie prac warsztatowych jak również do usuwania klejów w sektorach spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Fast Cleaner służy do zmywania i odtłuszczania powierzchni klejonych lub uszczelnianych przy pomocy produktów WEICON jak i tych przeznaczonych do powlekania powłokami metalicznymi WEICON. Fast Cleaner posiada neutralne pH oraz dobrą kompatybilność z materiałami, stąd może być stosowany zarówno na metalach, szkle, ceramice, jak i większości gum oraz tworzyw.

WEICON Industrial Cleaner nadaje się do uniwersalnego zastosowania. Czyści, odtłuszcza i odparowuje, nie pozostawiając żadnych pozostałości. Środek czyszczący usuwa tłuszcz, olej, sadzę oraz inne zabrudzenia i pozostałości. Szybko i
łatwo czyści wiele powierzchni, takich jak metale, szkło i wiele tworzyw sztucznych. Przemysłowe środki czyszczące można stosować w wielu różnych obszarach. Nadaje się nawet do wrażliwych powierzchni, takich jak tworzywa sztuczne, materiały gumowe lub elementy metalowe malowane proszkowo. Zmywacz działa z sprężonym gazem pędnym. Dlatego ma bardzo wysoką zawartość składnika aktywnego 95%. Oznacza to, że Industrial Cleaner jest bardzo ekonomiczny, to znaczy że jeden pojemnik obejmuje znacznie większą liczbę zastosowań.

Mould Cleaner jest specjalnym zmywaczem na bazie aktywnych rozpuszczalników organicznych. Szybko usuwa woski, silikony, oleje, nieutwardzone resztki PUR i inne zanieczyszczenia z form stalowych, aluminiowych i wykonanych z tworzyw.

WEICON Multi-Foam to wielozadaniowy środek czyszczący w postaci pianki. Przyjazny środowisku, biodegradowalny, nie zawiera fosforanów, formaldehydów ani dodatków drażniących czy żrących. Multi-Foam może być stosowany na
większości powierzchni, takich jak metale, tworzywa, szkło, ceramika, powierzchnie lakierowane i powlekane. WEICON Multi-Foam przeznaczony jest do aplikacji przemysłowych, biurowych i domowych.

WEICON Parts and Assembly Cleaner to specjalny zmywacz do trudnych zabrudzeń pochodzenia olejowego i smarów. Dzięki długotrwałemu działaniu nadaje się również do czyszczenia powierzchni dużych oraz usuwania mocno zżywiczonych osadów. Ze względu na wysoki punkt zapłonu (powyżej +60°C dla substancji aktywnej), zmywacz ten odpowiada klasie A III w niemieckiej klasyfikacji Vbf, jest zgodny z zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa pracy, czym przewyższa tradycyjne zmywacze klas A I oraz A II. WEICON Parts and Assembly Cleaner nie zawiera acetonu, butanolu ani octanu etylu. Parts and Assembly Cleaner szybko i efektywnie czyści wszelkie podzespoły, urządzenia, części konstrukcyjne i narzędzia, usuwa oleje, smary i inne ciężkie zabrudzenia z części metalowych, jest polecany w motoryzacji do czyszczenia sprzęgieł, hamulców i części silników.

WEICON Plastic Cleaner zmywa i odtłuszcza powierzchnie odparowując bez pozostałości. WEICON Plastic Cleaner przeznaczony jest do powierzchni delikatnych, takich jak tworzywa, guma i części malowane proszkowo. Plastic Cleaner może być stosowany do mycia profili okiennych, ościeżnic, rolet, uszczelnień oraz lakierowanych powierzchni w wielu aplikacjach przemysłowych.

WEICON Screen Cleaner to specjalny zmywacz przeznaczony do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni wykonanych z delikatnych tworzyw oraz szkła. Posiada właściwości antystatyczne i antyrefleksowe. WEICON Screen Cleaner usuwa brud, kurz, tłuszcz, nikotynę bez pozostawiania smug. Antystatyczne właściwości sprawiają, że powierzchnia przez długi czas nie przyjmuje brudu ani kurzu. WEICON Screen Cleaner czyści i zabezpiecza wszystkie rodzaje wyświetlaczy TFT, LCD (np. w komputerach, notebookach, zestawach TV, telefonach komórkowych, systemach nawigacji, skanerach, monitorach dotykowych itp.) oraz obudowy komputerów, sprzętu RTV, biurowego wykonane z tworzyw.

WEICON Sealant and Adhesive Remover szybko i skutecznie usuwa resztki uszczelek, pozostałości zaschniętych uszczelniaczy, klejów oraz olejów, smarów, lakierów i farb. Może być stosowany na powierzchniach z metalu, drewna, szkła, ceramiki, PE, PP- także na powierzchniach pionowych. Nie powinien być stosowany na powierzchniach z PVC, tkaninach ani linoleum.

WEICON Surface Cleaner jest przeznaczony do czyszczenia i odtłuszczania powierzchni przed klejeniem lub uszczelnianiem za pomocą produktów WEICON. WEICON Surface Cleaner może być stosowany na metalach, szkle, ceramice
jak i większości tworzyw. Surface Cleaner z powodzeniem może być wykorzystywany jako zmywacz przy pracach naprawczych i serwisowych.

WEICON Visor Cleaner jest specjalistycznym produktem do czyszczenia i pielęgnacji delikatnych powierzchni z tworzyw i szkła. Jest antystatyczny, antyrefleksowy, redukuje zjawisko zaparowania i poprawia widoczność.
WEICON Visor Cleaner delikatnie usuwa zabrudzeni a spowodowane przez owady, brud, kurz, smary, nikotynę nie pozostawiając śladu. Visor Cleaner może być stosowany w wizjerach, okularach ochronnych, tarczach spawalniczych, maskach ochronnych, sprzęcie sportowym, obudowach maszyn, skanerów i drukarek oraz wszystkich powierzchniach ze szkła i tworzyw.

WEICON Adhesive Spray to uniwersalny i szybki klej w aerozolu przeznaczony do łączenia dużych powierzchni. Adhesive Spray przeznaczony jest do łączenia filcu, folii PVC, sztucznej skóry i wykładzin, tworzyw i papieru, gumy spienionej i pianek, materiałów izolacyjnych, elastycznych pianek plastikowych, winylu i skóry oraz gumy, metalu i drewna. Szczególnie polecany jest do klejenia twardych pianek (np. polistyren).

WEICON Adhesive Spray- extra strong to łatwy w użyciu i szybki klej w aerozolu przeznaczony do łączenia dużych powierzchni. Szczególnie zalecany do trwałego i mocnego klejenia powierzchni chropowatych i nierównych. Specjalny
zaworek umożliwia uzyskanie natrysku poziomego i pionowego. Adhesive Spray- extra strong przeznaczony jest do łączenia filcu, folii PVC, sztucznej skóry i wykładzin, tworzyw i papieru, gumy spienionej i pianek, materiałów izolacyjnych, elastycznych pianek plastikowych, winylu i skóry oraz gumy, metalu i drewna.

WEICON Belt Dressing Spray to przezroczysta powłoka na bazie syntetycznych elastomerów przeznaczona do mocno obciążonych pasów napędowych wszelkiego rodzaju. WEICON Belt Dressing Spray poprawia żywotność oraz niezawodność maszyn i urządzeń, zapobiega ślizganiu się pasów, umożliwia przenoszenie maksymalnej siły napędu, eliminuje piski, wypełnia nierówności powierzchni pasów, zwiększa tarcie i poprawia adhezję, zapobiega
powstawaniu ładunków elektrostatycznych, zapewnia płynną pracę urządzeń, chroni pasy przed wycieraniem i zabezpiecza przed starzeniem. Belt Dressing Spray Produkt może być stosowany na wielu typach pasów wykonanych z płótna, skóry, gumy czy PVC, takich jak pasy klinowe, segmentowe, płaskie i okrągłe, wielorowkowe i zębate, pasy pędne i taśmy przenośnikowe. WEICON Belt Dressing Spray szczególnie zalecany jest do pasów w maszynach i
urządzeniach typu agregaty, kompresory, młyny, wiertarki i chłodnice we wszystkich gałęziach przemysłu.

WEICON Cockpit Spray zapewnia trwałą i łatwą w utrzymaniu warstwę ochronną, która nie przyjmuje kurzu i nabłyszcza powierzchnie. Szybko i skutecznie czyści i zabezpiecza tworzywa oraz sztuczną skórę. Cockpit Spray odświeża wygląd kokpitu i ożywia kolory. Dzięki stosowaniu preparatu materiały syntetyczne nie blakną, gumy zaś nie pękają i zachowują elastyczność. WEICON Cockpit Spray eliminuje skrzypienie i piski, pielęgnuje deskę rozdzielczą,
elementy poszycia samochodu, szyberach oraz sztuczną skórę, elementy z gumy i tworzywa, drewno i powłoki chromowe. Zapobiega zamarzaniu uszczelek w drzwiach, oknach i bagażniku, może być stosowany do smarowania pasów
bezpieczeństwa, prowadnic siedzisk, szyberdachów i zamków.

WEICON Hand Protective Foam jest wodoodporny i zapewnia długotrwałe zabezpieczenie skóry. Hand Protective Foam w formie bezwonnej pianki do rąk tworzy niewidoczny film, który chroni skórę uniemożliwiając penetrację zabrudzeń do porów skóry. Ta biologiczna rękawica ochrania przed szkodliwymi, podrażniającymi składnikami agresywnych chemikaliów. Dzięki zawartości liposomów, produkt wzmacnia efekt pielęgnacji skóry.

WEICON Metal-Fluid to wysokowydajny produkt przeznaczony do pielęgnacji, zabezpieczania i czyszczenia matowych i polerowanych powierzchni, który posiada atest NSF. Metal-Fluid przeznaczony jest do czyszczenia, zabezpieczania i pielęgnacji metalu, ceramiki, drewna, szkła i plastików. Nie uszkadza napisów nadrukowywanych, wytłaczanych, naklejek ani gumowych uszczelek w sprzęcie AGD czy chłodniach.

WEICON Stainless Steel Care Spray ma właściwości antystatyczne i został opracowany jako środek czyszczący i pielęgnujący do matowych i błyszczących powierzchni ze stali nierdzewnej, do wewnątrz i na zewnątrz. WEICON Stainless Steel Care Spray usuwa odciski palców i zapobiega ich powstawaniu, zmywa tłuste zabrudzenia z okapów kuchennych, lodówek itp., czyści bez pozostawiania smug nawet duże powierzchnie, odświeża wygląd materiałów,
pozostawia długotrwały, wodoodporny film ochronny i zapobiega przywieraniu kurzu oraz brudu.

 

WEICON AT-44 jest uniwersalnym sprayem z PTFE, bez zawartości silikonu, który dzięki swej formule bardzo niskiego współczynnika tarcia, jest zarazem skutecznym preparatem antykorozyjnym, czyszczącym, wypierającym wilgoć, smarującym jak i ochronnym. AT-44 luzuje zatarte gwinty, śruby, rygle i zawory, zapobiega prądom upływu, ułatwia rozruch zawilgoconych silników, eliminuje skrzypienia, piski, które występują w zawiasach, prowadnicach, łożyskach i we wszelkiego rodzaju spoinach i połączeniach, czyści zabrudzone powierzchnie metalu i pozostawia trwały film, który nie pozostawia smug, jest nieprzylepny i nie przyciąga pyłu, chroni i konserwuje narzędzia, maszyny, precyzyjne urządzenia elektryczne i mechaniczne (mierniki, zamki, broń) oraz zapewnia ich pełną sprawność. AT-44 ma niemal nieograniczoną liczbę aplikacji w warsztatach, w sektorach motoryzacyjnym, rolniczym, elektrycznym, transportowym a także w pracach domowych.

WEICON Bio-Cut nie zawiera olejów mineralnych i jest biodegradowalny. Dzięki szczególnie wysokiemu działaniu smarującemu umożliwia wyższe prędkości skrawania, dłuższą żywotność, a zatem wyższą wydajność narzędzi skrawających. WEICON Bio-Cut może być stosowany do wiercenia, szlifowania, frezowania, tarcia, piłowania, wykrawania i rozwiercania wszelkiego rodzaju stali, żeliwa, stali nierdzewnej, miedzi, mosiądzu, aluminium i we wszystkich obszarach przemysłu.

Produkt ten, będący jednocześnie środkiem smarnym i antykorozyjnym, stanowi uniwersalne rozwiązanie w przypadku wszelkich części ruchomych w układach i urządzeniach pneumatycznych. Specjalny skład i wysoka zawartość PTFE umożliwiają smarowanie, ochronę przed korozją, czyszczenie, usuwanie wilgoci oraz konserwację. Pneuma-Lub sprawdza się nie tylko przy montażu i naprawach sprzętu pneumatycznego, ale także znajduje zastosowanie przy narzędziach pneumatycznych będących w użyciu. Świetna odporność na warunki atmosferyczne umożliwia aplikacje również w innych sektorach, np. morskim i stoczniowym. Odporność termiczna od -50°C do +210°C.

PTFE Fluid jest specjalnym suchym smarem o silnym działaniu antyadhezyjnym, posiadającym atest NSF do sektora spożywczego, dzięki czemu znajduje zastosowanie w sektorach spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Dzięki wysokiej zawartości PTFE preparat posiada działanie antyadhezyjne, co w efekcie zmniejsza współczynnik tarcia, zaś sama powłoka smaru nie przyjmuje pyłu, brudu ani wody, jest odporna na smary, oleje jak i wiele chemikaliów. PTFE Fluid nie zawiera olejów, wykazuje przyczepność do metali, tworzyw i drewna. Specjalna formuła potwierdzona atestem NSF sprawia, że PTFE Fluid może stanowić potencjalny wkład w poprawę bezpieczeństwa i higieny środowiska pracy. PTFE Spray w sektorach wrażliwych znajduje zastosowanie na ślizgach i prowadnicach , przenośnikach taśmowych, rolkach transportowych, w mechanizmach okiennych, narzędziach tnących i urządzeniach pakujących. Może być też stosowany jako trwały smar w łożyskach z tworzyw, jako wodoodporne zabezpieczenie na uszczelkach różnego

WEICON PTFE-Spray jest bezolejowym, suchym smarem na bazie P T F E posiadającym świetne właściwości poślizgowe. Przylega do wszelkich powierzchni metalowych, drewnianych i wykonanych z tworzyw. Wysoka zawartość PTFE zmniejsza współczynnik tarcia, zaś sama powłoka smaru nie przyjmuje pyłu, brudu ani wody, jest odporna na smary, oleje jak i wiele chemikaliów. PTFE Spray znajduje zastosowanie na ślizgach i prowadnicach, przenośnikach taśmowych, rolkach transportowych, w mechanizmach okiennych, narzędziach tnących i urządzeniach pakujących. Może być tez stosowany jako trwały smar w łożyskach z tworzyw, jako wodoodporne zabezpieczenie na uszczelkach papierowych i korkowych, jako zamiennik silikonowych preparatów antyadhezyjnych oraz wszędzie tam, gdzie nie można stosować smarów na bazie olejów i mydeł.

Silicone Spray jest środkiem poślizgowym i uwalniającym a także zabezpieczającym produktem dla tworzyw, gum i metali. WEICON Silicone Spray wytwarza trwały film separujący o dobrych właściwościach przylegających . WEICON Silicone Spray zabezpiecza przed formowaniem się pozostałości klejów na prasach i prowadnicach, zapobiega przywieraniu produktów do taśm i zsuwni. Zabezpiecza styki przed wilgocią, chroni części z tworzyw i metali, zapobiega przywieraniu, przymarzaniu i starzeniu się elementów wykonanych z gumy, zapewnia płynna pracę rolek pasów bezpieczeństwa iszyberdachów.

WEICON Silicone Fluid jest specjalnym, fizjologicznie nieszkodliwym, smarem i środkiem poślizgowym, posiadającym atest NSF H1 do sektora spożywczego, dzięki czemu znajduje zastosowanie w sektorach spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. WEICON Silicone Fluid służy jako środek separujący, ochronny i pielęgnujący, może być stosowany na różnych powierzchniachmetalach, tworzywach, stali nierdzewnej i gumie. Silicone Fluid charakteryzuje się dobrą i trwałą jakością powierzchniową oraz odpornością na temperatury do +250°C. Specjalna formuła potwierdzona atestem NSF H1 sprawia, że Silicone Fluid może stanowić potencjalny wkład w poprawę bezpieczeństwa i higieny środowiska pracy.

WEICON W 44 T® Multi-Spray jest produktem wielozadaniowym, dzięki specjalnej formule i niezwykłym właściwościom pełznym łączy ochronę przed korozją, wypieranie wilgoci, smarowanie, konserwację i czyszczenie w jednym produkcie. WEICON W 44 T® służy do luzowania zatartych, zablokowanych gwintów, śrub i zaworów, penetruje i rozluźnia rdzę, wypiera wilgoć ze styków elektrycznych, zapobiega prądom upływu i ułatwia rozruch wilgotnych silników. Ponadto eliminuje hałasy takie jak skrzypienie, piszczenie zawiasów, prowadnic, łożysk i wszelkich rodzajów spoin i połączeń, czyści zabrudzone powierzchnie metalu pozostawiając długotrwały film, który nie przyciąga kurzu. Również chroni i konserwuje narzędzia, maszyny, elektryczne urządzenia i precyzyjne wyposażenie mechaniczne, utrzymując je w stanie gotowości operacyjnej. WEICON W 44 T® ma niemal nieograniczoną liczbę aplikacji w warsztatach, w sektorach motoryzacyjnym, rolniczym, elektrycznym, transportowym a także w pracach domowych.

W44T®-Fluid jest olejem fizjologicznie nieszkodliwym posiadającym atest NSF do sektora spożywczego, dzięki czemu znajduje zastosowanie w sektorach spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Wolny od żywic i kwasów olej sprawia, że smarowanie, wypieranie wilgoci, ochronę przed korozją, czyszczenie i konserwację uzyskuje się w jednym produkcie dzięki specjalnej formule aktywnych składników i świetnym właściwościom penetrującym. W44T Fluid luzuje zatarte, zablokowane gwinty, śruby i zawory, penetruje i rozluźnia rdzę, wypiera wilgoć ze styków elektrycznych, zapobiega prądom upływu i ułatwia rozruch wilgotnych silników. Ponadto eliminuje hałasy takie jak skrzypienie,
piszczenie zawiasów, prowadnic, łożysk i wszelkich rodzajów spoin i połączeń, czyści zabrudzone powierzchnie metalu pozostawiając długotrwały film, który nie przyciąga kurzu. Również chroni i konserwuje narzędzia, maszyny, elektryczne urządzenia i precyzyjne wyposażenie mechaniczne, utrzymując je w stanie gotowości operacyjnej. Specjalna formuła potwierdzona atestem NSF sprawia, że W44T Fluid może stanowić potencjalny wkład w poprawę bezpieczeństwa i higieny środowiska pracy.

WEICON Aluminium Spray A-100 jest powłoką odporną na ścieranie, wiele chemikaliów jak również czynniki atmosferyczne. Zawiera pigmenty aluminium o czystości na poziomie 99,5%. WEICON Aluminium Spray A-100 zapewnia wysoką ochronę antykorozyjną na wszystkich powierzchniach metalowych. Najczęstsze zakresy stosowania to technika klimatyzacyjna i wentylacyjna, urządzenia spalające, rurociągi i kadłuby maszyn, układy wydechowe, części karoseryjne ze szkła fibrowego, w modelarstwie, rękodziele i przy wyrobie zabawek.

WEICON Aluminium Spray A-400 jest powłoką o bardzo wysokim połysku, odporną na wiele chemikaliów jak również czynniki atmosferyczne. Zawiera pigmenty aluminium o czystości na poziomie 99,5%. WEICON Aluminium Spray A-400 zapewnia wysoką ochronę antykorozyjną na wszystkich powierzchniach metalowych. Najczęstsze zakresy stosowania to technika klimatyzacyjna i wentylacyjna, urządzenia spalające, rurociągi i kadłuby maszyn, układy wydechowe, części karoseryjne ze szkła fibrowego, w modelarstwie, rękodziele i przy wyrobie zabawek.

Brass Spray to odporny na warunki pogodowe spray metaliczny z wysoką zawartością mosiądzu. Zapewnia solidną ochroną antykorozyjną i przeznaczony jest do ochrony oraz poprawy wyglądu powierzchni różnego rodzaju materiałów. Brass Spray może być wykorzystywany w aplikacjach takich jak prace renowacyjne i dekoracyjne (np. ramy obrazów), rzemiosło i hobby, a także poprawki miejscowe po obróbce spawalniczej i mechanicznej na powierzchniach chromianowanych na żółto.

WEICON Chrome-Silver Spray tworzy wysoko połyskową powłokę (nieodporną na ścieranie), która przylega do wszystkich metali, szkła, kamienia, drewna, płyt kartonowych oraz większości tworzyw. Wysoki połysk osiąga dzięki specjalnemu składowi oraz wysokiej czystości pigmentów metalicznych. WEICON Chrome-Silver Spray posiada szereg przeznaczeń, takich jak prototypy i wzorniki, powlekanie metali (np. reflektory), ekspozytory i materiały reklamowe, specjalne dekoracje oraz podnoszenie waloru optycznego materiałów.

Copper Spray jest wysokojakościową powłoką miedzianą o dużej odporności pogodowej i silnym przyleganiu do powierzchni. Wysoka zawartość miedzi sprawia, że jest bardzo skuteczną powłoką nieżelazną do stosowania na zewnątrz i wewnątrz. Z powodzeniem może być też stosowana do prac renowacyjnych na różnych powierzchniach metalowych. Copper Spray przeznaczona jest do aplikacjach na takich elementach jak wszelkie wyroby z żelaza, parapety, rynny dachowe i rury zewnętrzne, oświetlenie zewnętrzne, skrzynki pocztowe oraz w rzemiośle i pracach dekoracyjnych

Corro Protection to, posiadający aprobatę niemieckiego TÜV, tymczasowy środek ochronny, na bazie wosku, przeznaczony do ochrony przeciwko korozji. WEICON Corro Protection może być stosowany do zabezpieczania nie lakierowanych części metalowych, przy wewnętrznym i zewnętrznym magazynowaniu materiałów (np. maszyn, podzespołów, form wtryskowych), do ochrony przeciwko korozji przy wysyłkach lądowych i morskich i konserwacji narzędzi i części precyzyjnych. Produkt wytwarza delikatną i cienką powłokę antykorozyjną, którą można łatwo usunąć za pomocą zmywaczy przemysłowych (np. WEICON Cleaner S).

WEICON Freeze Spray przeznaczony jest do miejscowego schładzania powierzchni. Posiada wiele zastosowań przy naprawach i diagnostyce i w utrzymaniu ruchu w przemyśle. WEICON Freeze Spray błyskawicznie schładza powierzchnie do -45°C umożliwiając stosowanie punktowe nawet na najdrobniejszych elementach konstrukcji. Freeze Spray jest nieprzewodzący i neutralny dla materiałów (z wyjątkiem tworzyw) i posiada wiele potencjalnych aplikacji przemysłowych.

WEICON Rust Converter służy do skutecznej neutralizacji rdzy na powierzchniach z żeliwa i stali. Zabezpiecza przed korozją w aplikacjach na zewnątrz i wewnątrz. Konwerter rdzy bazuje na żywicy epoksydowej i w reakcji z warstwą rdzy wytwarza metalicznoorganiczny kompleks żelaza. Wiązanie to jest stabilizowane specjalną żywicą epoksydową, która zabezpiecza metale przed wpływem zewnętrznym. Powstająca w wyniku zastosowania czarna powłoka stanowi warstwę bazową i jest dobrym podkładem przed dalszym nakładaniem powłok stałych. Produkt zabezpiecza przed korozją, posiada świetne właściwości penetrujące i wysoką nieprzepuszczalność dla światła. Obok odporności na temperatury do +80°C (poniżej 15 min- do nawet +160°C), powłoka wykazuje również dużą odporność na warunki pogodowe, promieniowanie UV oraz rozpuszczalniki. WEICON Rust Converter jest bezzapachowy i nie zawiera metali ciężkich ani kwasów mineralnych. Rust Converter może być stosowany na wszelkie powierzchnie pokryte rdzą, np. w maszynach przemysłowych, sprzęcie rolniczym czy pojazdach mechanicznych, jak również w charakterze powłoki ochronnej zabezpieczającej przed korozją.

Rust Protection 2000 PLUS jest specjalna powłoką odporną na korozję i czynniki atmosferyczne opracowaną na bazie trójtlenku żelaza- hematytu. Dzięki wykorzystaniu pigmentów o wysokiej czystości i strukturze łuskowej uzyskuje się dużą wytrzymałość na działanie środowiska zewnętrznego, w tym wody. Elementy metalowe pokryte za pomocą Rust Protection 2000 PLUS nie wykazują korozji po ponad 2000 godzin w teście solankowym. Produkt znajduje zaosowanie wszędzie tam gdzie wymagane jest długotrwałe i estetyczne zabezpieczenie różnego rodzaju konstrukcji i instalacji przemysłowych, inżynieryjnych, miejskich przed działaniem ekstremalnych warunków atmosferycznych.WEICON Rust Protection 2000 PLUS może być stosowany zabezpieczania budowlanych konstrukcji stalowych, relingów, kratownic, ogrodzeń, balustrad i barierek, bram, furtek, słupów trakcyjnych i latarni oraz wszystkich innych części narażonych na duże ryzyko korozji, np. spawów, gwintów, śrub, krawędzi itp.

Stainless Steel Spray jest powłoką na bazie pigmentów stali nierdzewnej i stanowi bardzo trwałe i odporne na czynniki pogodowe zabezpieczenie przed korozją. Odporność termiczna- krótkotrwale nawet do +300°C. Stainless Steel Spray przeznaczony jest do aplikacji wymagających ochrony o dużej efektywności. Pigmenty powłoki pochodzą ze stopu zawierającego chrom, nikiel i mangan. WEICON Stainless Steel Spray może być stosowany do napraw uszkodzonych powierzchni ze stali nierdzewnej w takich miejscach jak karoserie ciężarówek i naczepy, rurociągi, zbiorniki i silosy. Także polecany jest przy wszelkich pracach na zewnątrz, dzięki odporności na czynniki pogodowe oraz do podnoszenia efektu wizualnego dowolnych powierzchni- ze szkła, drewna, ceramiki i tworzyw.

WEICON Zinc Spray, zaprobatą niemieckiego TÜV, to solidne i długotrwałe zabezpieczenie antykorozyjne dla wszystkich powierzchni metalowych, także elementów galwanizowanych. Produkt wytwarza szybkoschnącą i świetnie przylegającą powłokę ochronną składającą się z mikrocząstek cynku w postaci płatków. Nawet po 1050 h testu solankowego, wg DIN 53167 i DIN 50021, elementymetalowe pokryte przy pomocy Zinc-Spray nie wykazują śladów korozji. Zastępująca konwencjonalne pigmenty sferyczne nowa technologia płatków cynku sprawia, że warstwa ochronna wykazuje wyjątkową odporność, także na ekstremalne warunki pogodowe i środowiskowe (posiada cechy hydrofobowe- odpycha wilgoć).

WEICON Zinc Spray „jasny”, z aprobatą niemieckiego TÜV, to solidne i długotrwałe zabezpieczenie antykorzyjne dla wszystkich powierzchni metalowych, także elementów galwanizowanych. Posiada jaśniejszy odcień , odpowiadający barwą ocynkowi ogniowemu. Produkt wytwarza szybkoschnącą i świetnie przylegającą powłokę ochronną składającą się z mikrocząstek cynku w postaci płatków. Zastępująca konwencjonalne pigmenty sferyczne nowa technologia płatków cynku sprawia, że warstwa ochronna wykazuje wyjątkową odporność, także na ekstremalne warunki pogodowe i środowiskowe (posiada cechy hydrofobowe- odpycha wilgoć). Zinc Spray „jasny” może być
stosowany jako wysokogatunkowy podkład antykorozyjny, do poprawek miejscowych elementów spawanych lub wierconych, jako przewodząca warstwa pośrednia przy spawaniu punktowym oraz do ochrony przed korozją wszelkich metali.

WEICON Zinc-Alu Spray trwale zabezpiecza przed rdzą i korozją wszystkie powierzchnie metalowe. Tworzy szybkoschnącą i mocno przylegającą powłokę odporną na działanie soli, wody i wielu chemikaliów. Zinc-Alu Spray może być wykorzystywany do naprawy powierzchni cynkowanych ogniowo w odpowiadającej barwie, jako efektywny podkład antykorozyjny, np. w malowaniu karoserii oraz do powlekania sekcji po spawaniu i wierceniu.

WEICON Alu Grinding Protection działa jako czynnik chłodzący i separujący podczas procesu szlifowania. Obniża temperaturę w miejscu kontaktu i formuje bezsilikonową warstwę antyadhezyjną na materiale ściernym. Stosowanie WEICON Alu Grinding Protection zapobiega zapychaniu się porów materiału ściernego. WEICON Alu Grinding Protection jednocześnie wyraźnie zwiększa żywotność materiału jak i jego wydajność- nawet do 350%. Przeznaczony jest do wszystkich materiałów szlifujących, tj. ściernic listkowych i krążków laminowanych, krążków z włókna, pasów i rękawów ściernych, szlifierek wibracyjnych i maszyn specjalnych.

WEICON Anti-Spatter Spray nie zawiera silikonu i przeznaczony jest do czyszczenia oraz utrzymywania w czystości dyszy spawalniczych. Jednocześnie zabezpiecza przed przywieraniem odprysków spawalnicznych do dyszy gazowych oraz powierzchni obrabianych, bez wpływu na jakość spawu. Anti-Spatter Spray zapobiega przywieraniu odprysków do dyszy gazowych i powierzchni metalu, zapewnia pełną ochronę podczas spawania, eliminuje konieczność mechanicznego czyszczenia powierzchni po spawaniu a także umożliwia dalszą obróbkę metalu (np. galwanizację) bez konieczności dodatkowego czyszczenia. W szczególnych przypadkach nadmiar preparatu usuwa się za pomocą
WEICON Cleaner S.

WEICON Chewing Gum Remover służy do usuwania pozostałości gumy do żucia i plasteliny, również tych starych. Resztki gumy lub plasteliny pod wpływem WEICON Chewing Gum Remover ulegają zmrożeniu i mogą być natychmiastowo usunięte bez narażania na uszkodzenie tekstyliów czy wykładzin. Chewing Gum Remover usuwa wspomniane pozostałości z mebli tapicerowanych, siedzeń pojazdów komunikacji publicznej i samolotów, krzeseł i foteli w budynkach użyteczności publicznej (szkoły, kina, sale imprezowe), tekstylnych wykładzin podłogowych wszystkich rodzajów oraz twardych i elastycznych posadzek z drewna, kamienia, PVC, linoleum itp.

WEICON Contact Spray zawiera specjalną mieszankę składników aktywnych przeznaczonych do czyszczenia i zabezpieczania złączy i podzespołów elektrycznych. Usuwa wilgoć ze styków, zapobiega prądom upływu i skokom napięcia. Chroni przed utlenianiem się styków, bezpieczników, gniazd i przed osadzaniem się siarczków. WEICON Contact Spray przeznaczony jest do stosowania w skrzynkach bezpieczników, systemach komunikacyjnych, napędach
bram , gniazdach kontaktowych, przełącznikach, bębnach kablowych, przedłużaczach elektrycznych, w osprzęcie elektrycznym domowym, ogrodowym oraz systemach oświetlenia.

WEICON Label Remover szybko i łatwo usuwa naklejki i etykiety papierowe zawierające kleje akrylowe jak i materiały samoprzylepne oparte na kauczuku. Label Remover nadaje się do większości powierzchni: szkła, metali, tworzyw i folii. WEICON Label Remover łatwo i bezpieczne usuwa nalepki, metki cenowe, etykiety adresowe i produktowe, pozostałości nalepek z taśmociągów i taśm kasowych a także pozostałości klejów z etykiet foliowych, np. winietek z szyb samochodów.

Mould Release Agent jest bezsilikonowym środkiem antyadhezyjnym. Dzięki specjalnej formule i zastosowaniu wysokiej czystości składników wykazuje świetne właściwości poślizgowe i zapobiega zlepianiu się tworzyw sztucznych, form, metali i narzędzi. WEICON Mould Release Agent może byś stosowany do rozdzielania materiałów przy produkcji tworzyw sztucznych, przy wtryskiwaniu, tłoczeniu i odlewaniu próżniowym.

Sześciofunkcyjność Rust Loosener and Contact Spray sprawia, że jest on niezastąpionym środkiem do napraw, utrzymania ruchu i serwisu. Preparat dociera do bardzo małych przestrzeni, a specjalny zawór umożliwia pracę w dowolnej pozycji, także nad głową. WEICON Rust Loosener and Contact Spray luzuje i likwiduje rdzę na złączach śrubowych i gwintowych, rurach i przegubach, wypiera wodę ze styków i układów zapłonu, zapewnia styk na połączeniach elektrycznych i chroni je przed korozją, zabezpiecza działanie części mechanicznych i kontaktów, trwale chroni je przed korozją i utlenianiem, zapewnia trwałe smarowanie powierzchni ślizgowych oraz pielęgnuje i konserwuje powierzchnie metalowe.

Rust Loosener Fluid jest preparatem fizjologicznie nieszkodliwym posiadającym atest NSF do sektora spożywczego, dzięki czemu znajduje zastosowanie w sektorach spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Rust Loosener Fluid luzuje zardzewiałe i utlenione połączenia śrubowe, sworznie, dźwignie, złącza i zawiasy jak i zapieczone podzespoły maszyn. Dzięki świetnym właściwościom penetrującym Rust Loosener Fluid potrafi wnikać w najmniejsze przestrzenie. Zabezpiecza prawidłowe funkcjonowanie części mechanicznych i styków elektrycznych. Preparat długotrwale chroni przed korozją i utlenianiem, czyści i konserwuje powierzchnie metalowe, części mechaniczne oraz styki. Specjalna formuła potwierdzona atestem NSF sprawia, że Rust Loosener Fluid może stanowić potencjalny wkład w poprawę bezpieczeństwa i higieny środowiska pracy.

Rust Shock działa jak „klucz chemiczny”- wykorzystuje efekt mocnego schłodzenia powierzchni oraz swoje silne właściwości kapilarne do penetracji i rozpuszczenia rdzy, a w efekcie do błyskawicznego poluzowania połączenia gwintowanego. WEICON Rust Shock znajduje zastosowanie we wszystkich aplikacjach wymagających luzowania skorodowanych połączeń gwintowych.

WEICON Adhering Grease- extra strong to specjalny smar i ochrona antykorozyjna do aplikacji w miejscach wilgotnych i mokrych (także pod wodą). Zapewnia długotrwałą ochronę przed agresywnymi mediami płynnymi (woda, woda morska, ścieki), gwarantuje zmniejszenie tarcia i zużycia części. Adhering Grease- extra strong polecany jest do łożysk tocznych i ślizgowych, lin, łańcuchów, złączy, dźwigni i prowadnic, wałków, trzpieni, wałów rozrządu i klinowych, sprężyn, przekładni otwartych i ślimakowych.

Anti-Friction Spray MoS2 jest suchym, beztłuszczowym smarem o wysokiej oporności ciśnieniowej i termicznej (od -200°C do +450°C). Powłoka smaru nie przyjmuje kurzu, brudu ani wody, jest odporna na oleje, smary i wiele innych
substancji chemicznych oraz wykazuje dobrą przyczepność do metali, tworzyw i drewna. Wysoka zawartość dwusiarczku molibdenu zapewnia czystość smarowania, redukcję tarcia i umożliwia zastosowanie preparatu jako smaru awaryjnego oraz wyciszającego hałasy pracy urządzeń. WEICON Anti-Friction Spray MoS2 korzystnie wpływa na warunki pracy łożysk ślizgowych, przekładni i innych elementów ślizgowych, szczególnie w warunkach wysokiego ciśnienia i niskich prędkości ślizgowych. WEICON Anti-Friction Spray MoS2 przeznaczony jest do aplikacji na takich elementach jak prowadnice i szyny, pasy transmisyjne, rolki pasowe i leje, urządzenia infrastruktury załadunkowej, jako powłoka na urządzeniach tnących oraz jako alternatywa dla silikonowych preparatów separujących oraz przy wszelkich aplikacjach wykluczających użycie smarów olejowych lub tłuszczowych.

Spray-on Grease H1 jest bezzapachowym i bezsmakowym smarem opracowanym specjalnie z myślą o wysokich wymaganiach sektorów spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego. Jest odporny na wysokie temperatury i posiada aprobatę NSF. WEICON Spray-on Grease H1 jest szczególnie zalecany do prac serwisowych i utrzymania ruchu w browarnictwie, fabrykach napojów, ubojniach, fabrykach konserw, palarniach kawy a także w kuchniach przemysłowych, szpitalach, ośrodkach sportu i rekreacji i wszędzie tam, gdzie nie można wykluczyć bezpośredniego kontaktu z wodą pitną oraz żywnością. Dzięki swojej formule i posiadanej certyfikacji NSF, Spray-on Grease H1 istotnie wpływa na poprawę standardów ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracy.

Spray-on Grease white jest wielozadaniowym smarem w aerozolu o bardzo wysokiej sile przylegania oraz dużej odporności na starzenie i ciśnienia. Dzięki specjalnym dodatkom zmniejszającym zużycie oraz inhibitorom korozji pozwala
osiągnąć stabilność termiczną w zakresie od -20°C do +150°C w połączeniu z dużą żywotnością. Dzięki swej barwie umożliwia stałą inspekcję wizualną. WEICON Spray-on Grease white może być stosowany do długotrwałego smarowania
dźwigni i kół przekładni, łożysk rolkowych i kulkowych, zawiasów i prowadnic oraz wszystkich rodzajów złączy i przegubów.

WEICON Universal Spray-on Grease with MoS2 jest przylegającym i odpornym na wysokie ciśnienia smarem z dodatkiem MoS2. Zapewnia długotrwałe działanie oraz płynną pracę podzespołów a także gwarantuje zmniejszenie tarcia i zużycia części. WEICON Universal Spray-on Grease with MoS2 przeznaczony jest do łożysk tocznych i ślizgowych, złączy, dźwigni i prowadnic, wałków, trzpieni, wałów rozrządu i klinowych oraz sprężyn, przekładni otwartych i ślimakowych dla wszystkich prędkości obrotowych przewidzianych do smarowania. Universal Spray-on Grease with MoS2 może być stosowany w urządzeniach z łożyskami ślizgowymi i tocznymi w przemyśle, blokach i wałach
przegubowych, łożyskach i złączach obrabiarek, maszynach budowlanych i rolniczych, pojazdach drogowych i szynowych i wielu innych.

WEICON Chain and Rope Lube Spray jest syntetycznym, przezroczystym smarem do smarowania zewnętrznego i wewnętrznego mocno obciążonych łańcuchów i lin. Chain and Rope Lube Spray charakteryzuje się wyjątkową przyczepnością, odpornością na zgniot, właściwościami pełznymi. Wypiera wodę, zapobiega rozciąganiu, tarciu i zużyciu materiału oraz wycisza pracę podzespołów. WEICON Chain and Rope Lube Spray może być stosowany na wszystkich typach łańcuchów i lin, sworzniach przenoszących napęd, kołach zębatych, w przekładniach ślimakowych, szybko pracujących częściach maszyn, złączach, przegubach, rolkach, łożyskach kulkowych oraz sprężynach w wielu
aplikacjach przemysłowych.

Top – Lube jest syntetycznym, przezroczystym smarem przyczepnym do trwałego smarowania wszystkich typów mocno obciążonych podzespołów mechanicznych. WEICON Top-Lube posiada wysoką siłę przylegania, wytrzymałość odśrodkową a także niezwykłe właściwości pełzne. Jest odporny na ciśnienia, wypiera wodę, może być stosowany w ciągłym ruchu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nie atakuje następujących tworzyw i elastomerów: PTFE, PE, PA, kauczuk fluorowy, butadienowy, silikonowy i chloroprenowy. Ograniczoną odporność wykazują wobec niego: PE-LD (polietylen o małej gęstości), POM, PP, NBR. WEICON Top-Lube może być stosowany na sworzniach przenoszących napęd, kołach zębatych, w przekładniach ślimakowych, szybko pracujących częściach maszyn, złączach, przegubach, rolkach, łożyskach kulkowych oraz sprężynach w wielu aplikacjach przemysłowych.

Top-Lube-Fluid jest specjalnym smarem przyczepnym, posiadającym atest NSF do sektora spożywczego, dzięki czemu znajduje zastosowanie w sektorach spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Top-Lube-Fluid posiada szczególnie wysoką przyczepność i odpor ność na ciśnienie oraz świetne właściwości pełzne, wyciszające i wypierające wilgoć. Zapobiega rozciąganiu, tarciu i zużyciu ściernemu. Specjalna formuła potwierdzona atestem NSF sprawia, że Top-Lube-Fluid może stanowić potencjalny wkład w poprawę bezpieczeństwa i higieny środowiska pracy. WEICON Top-Lube-Fluid może być stosowany na sworzniach przenoszących napęd, kołach zębatych, w przekładniach ślimakowych, szybko pracujących częściach maszyn, złączach, przegubach, rolkach, łożyskach kulkowych oraz sprężynach w wielu aplikacjach przemysłowych.

Uniwersalny uszczelniacz w aerozolu- tworzywo natryskowe do uszczelniania pęknięć, wycieków w różnych materiałach (rury, rynny, dachy, przewody wentylacyjne), na zewnątrz i do wnętrz.

WEICON Foam Cleaner przeznaczony jest do zmywania i odtłuszczania powierzchni odpornych na wodę jak również do usuwania zabrudzeń z tworzyw, szkła oraz materiałów tekstylnych. Dzięki atestowi NSF A1 produkt jest polecany do stosowania w sektorach wrażliwych, jak produkcja napojów i żywności, leków i kosmetyków. Foam Cleaner usuwa zabrudzenia z przenośników posiadających kontakt z żywnością, np. na liniach produkcyjnych czy w marketach. Czyści obudowy maszyn, wagi, monitory płaskie i dotykowe, systemy nawigacji itd. Zmywa także różnego rodzaju zanieczyszczenia, jak oleje i smary, odciski palców, sadzę, nikotynę, kurz i pozostałości owadów. Polecany jest wszędzie tam, gdzie nie mają zastosowania detergenty kwaśne ani alkaliczne. Dzięki swojej formule i posiadanej certyfikacji NSF, Foam Cleaner istotnie wpływa na poprawę standardów ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracy.

Leak Detection Spray jest niepalny i delikatny dla skóry, nie powoduje korozji i posiada atest DIN-DVGW (5170AO066). Przeznaczony jest do szybkiego, wygodnego i niezawodnego lokalizowania wycieków w postaci pęknięć i porowatości na rurociągach ciśnieniowych. WEICON Leak Detection Spray nie tworzy żadnych niebezpiecznych mieszanek z dwutlenkiem węgla, propanem, butanem, acetylenem, tlenem ani gazem ziemnym. WEICON Leak Detection Spray może być stosowany w układach ciśnieniowych ze sprężonym powietrzem, gazem naturalnym i płynnym wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko powstawania wycieków na złączach, gwintach i mocowaniach. Podnosi bezpieczeństwo eksploatacji hamulców pneumatycznych oraz linii przesyłu gazu.

Leak Detection Spray viscous to szybki, łatwy i niezawodny sposób na diagnozowanie nieszczelności i wycieków w instalacjach ze sprężonymi gazami. Produkt nie wytwarza szkodliwych składników w kontakcie z następującymi gazami: dwutlenek węgla, propan, butan, acetylen, tlen, gaz ziemny, gaz koksowniczy, azot, podtlenek azotu, CFC, jest także niepalny. Znajduje zastosowanie we wszystkich typach instalacji ze sprężonymi gazami na elementach takich jak rury, węże, złączki, połączenia śrubowe, zawory i adaptery.

pl_PL