AquaCode KCK

Eksploatacja układu kotłowego jest związana z potrzebą spełnienia szeregu norm dotyczących wody. Kompleksowa obsługa obiegów kotłowych AquaCode®KCK to prawidłowo dobrana technologia przygotowania wody oraz wielowarstwowy monitoring procesu. Zapewniamy bezpieczną, wydajną, bezawaryjną, ale też ekonomiczną pracę układu kotłowego.

Uzdatnianie wody chłodzącej przeprowadza się w celu ograniczenia powstawania osadów mineralnych, korozji i zanieczyszczeń biologicznych oraz mechanicznych.

Jakość wody procesowej ma znaczący wpływ nie tylko na koszty eksploatacji, ale również na niezawodność wszystkich typów urządzeń chłodniczych.

Prawidłowa praca tych instalacji uzależniona jest od stopnia uzdatnienia wody, a tym samym od czystości poszczególnych części systemów oraz osprzętu.

Preparaty opracowane dla pasteryzatorów tunelowych i sterylizatorów żywności, zapewniające ochronę antykorozyjną sprzętu, jak również materiałów, z których wykonane są pokrywki puszek i butelek.

Kontrola procesów powodujących powstrzymanie korozji, osadów oraz przebarwień.

Antyskalanty, grupa preparatów do ochrony membran osmotycznych, których zadaniem jest zabezpieczenie i uniemożliwienie krystalizacji soli podczas procesu. Dzięki temu nie osadza się na nich kamień i nie zapychają się osadami.

Membrany nie zatykają się i pracują dłużej oraz wydajniej, wydłużając żywotność stacji filtrującej RO.

 

Preparaty chemiczne do czyszczenia membran odwróconej osmozy (RO).

Usuwanie osadów nieorganicznych: środki, które rozpuszczają lub rozpuszczają i dyspergują osady nieorganiczne, takie jak wapń, magnez, żelazo, krzemionka i inne.

Usuwanie osadów organicznych: środki, które rozpuszczają lub rozpuszczają i dyspergują osady organiczne, takie jak glony, bakterie, wirusy i inne.

Usuwanie osadów z biofilmu: preparaty, które rozpuszczają lub rozpuszczają i dyspergują osady z biofilmu, czyli warstwy bakterii i innych drobnoustrojów, które mogą tworzyć się na powierzchni membrany.

Preparaty dedykowane dla systemów filtracji wody, gdzie konieczne jest podkreślenie procesów separacji osadów poprzez sendymentację i flokację w przemyśle. Oczyszczanie flokulacyjne wód zawierających oleiste i / lub tłuszczowe emulsje pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub syntetycznego, w zagęszczaniu osadów z przetwórstwa spożywczego (rzeźnie, mleczarnie, konserw, farm, papierni itp.) lub przemysłowych (petrochemicznych, mechanicznych, galwanicznych, myjni samochodowych, lakierniach itp.).

Flokulanty do zagęszczania i odwadniania osadów.

Zastosowanie Flokulantów (polielektrolitów)  w oczyszczaniu ścieków jest procesem końcowego elementu koagulacji, w którym między micelami powstają wiązania chemiczne.

Micele łączą się i zamieniają w osad lub zawiesinę, które znacznie łatwiej usunąć i oczyścić. Flokulanty do odwadniania i zagęszczania osadów to substancje polimerowe o zróżnicowanym ładunku jonowym.

Preparaty zapewniają efektywną reakcję z cząsteczkami farb rozpuszczalnikowych i wodorozcieńczalnych, które trafiły do wody. Koagulanty, które wspomagają kurtyny wodne w kabinie lakierniczej, chroniąc przed ich zaburzeniem i utratą jednorodnego filmu wodnego.

Redukują ilość wody, która jest potrzebna do odseparowania cząstek farby.

pl_PLPolski