Czyszczenie elewacji budynków ICECARD Facade

Dobór technologii odbywa się na podstawie bezpłatnych oględzin i przeprowadzonych testów. Po zebraniu informacji, przygotujemy kompleksową ofertę czyszczenia opisującą proces czyszczenia. Technologia ICECARD Facade opracowana na podstawie wieloletnich doświadczeń, łączy czyszczenie mgłą gazową, polimerami i preparatami MetalZell®FOAM Zastosowanie Technologii ICECARD Construction doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu maszyn i konstrukcji z materiałów wrażliwych, także na kontakt z wodą i narażonych na działanie korozji. Podczas realizacji usługi usuwamy różnego rodzaju zanieczyszczenia, ale także stare powłoki. W tym celu wykorzystujemy m.in.punktową technologię wysokociśnieniową CARD 2 oraz pianowania, która jest nie tylko bardzo skuteczna, ale ponadto w pełni bezpieczna dla nawierzchni. 

Punktowa Technologia CARD 2, to czyszczenie medium opartym na specjalistycznych preparatach chemicznych dobranych indywidualnie do zabrudzenia. Metoda polega na myciu pod ciśnieniem ok 200 bar, lecz bez dostępu powietrza. Natryskiwane medium delikatnie usuwa zabrudzenia bez naruszania powierzchni. Metoda stosowana w miejscach silnie zabrudzonych i delikatnych. Wykonujemy czyszczenie na wysokościach, przez co możemy dotrzeć w trudno dostępne miejsca i usunąć z nich zalegające zanieczyszczenia. Każdorazowo dobieramy sposób czyszczenia do specyfiki danej konstrukcji, a także panujących warunków oraz obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Pianowanie to technologia nakładania preparatów aktywnych w postaci piany trzymającej się na powierzchniach pionowych i sufitach. Stosowane rozwiązania oparte na biotechnologicznych preparatach MetalZell®FOAM, które umożliwiają stosowanie bez konieczności odseparowania i zabezpieczania materiałów wrażliwych z których są zbudowane maszyny, urządzenia i konstrukcje.

Agregat icecard

Autorska hybrydowa technologia do czyszczenia silnie przylegających zabrudzeń ICECARD Construction Jest to połączenie metody kriogenicznej z niewielką ilością ścierniwa od 2 kg do 10 kg na 1 RBG. Co ważne przy tak niewielkiej ilości ścierniwa powierzchnia się nie uszkadza a nasza technologia może śmiało być stosowana w pomieszczeniach zamkniętych i ma szersze możliwości zastosowania. Dla porównania zwykła technologia do piaskowania zużywa od 50 kg do 100 kg na 1 RBG. Generowanie tak dużej ilości odpadu, uniemożliwia stosowanie jej w obiektach zamkniętych oraz będących miejscem uczęszczanym np. elewacje budynków. Technologia polega ona na natryskiwaniu na elewację pod małym ciśnieniem – 0,88 do 2,94 bar – bardzo drobnego pudru pochodzenia roślinnego lub mineralnego.

Odtwórz wideo

W zależności od branży najczęstsze zabrudzenia to:

 • Zabrudzenia eksploatacyjne 
 • zakurzenie infrastruktury hali, 
 • osadzające się mgły olejowe, 
 • pyły przemysłowe z obrabianych materiałów,
 • osady kamienia, żużel, 
 • kleje, żywice i farby. 
 • Nadpalenie i sadza 

Przykładowe obszary zastosowania:

 • przygotowanie powierzchni do antykorozyjnego malowania konstrukcje, estakady, suwnice
 • do czyszczenia cegły w starych kamienicach, które często są pomalowane kilkoma warstwami farb. Chodzi uzyskania oryginalnego koloru cegły.
 • Czyszczenie starych elewacji, fasad z piaskowca. W wypadku zabytków inwestor musi obowiązkowo skonsultować się z konserwatorem, by mieć pewność, że planowana metoda czyszczenia nie uszkodzi zabytkowej elewacji. Na podstawie ekspertyzy można także stwierdzić, czy wystarczy tylko czyszczenie, czy konieczne będą dodatkowe prace remontowe lub konserwatorskie.
 • czyszczenie wszelkiego rodzajów zbiorników, silosów. Przygotowanie powierzchni pod malowanie lub wyłożenie materiałami plastycznymi. 
 • czyszczenie ścian elewacji, drewna, także lakierowanych.

W zależności od branży najczęstsze zabrudzenia to:

Zabrudzenia eksploatacyjne 

zakurzenie infrastruktury hali, 

osadzające się mgły olejowe, 

pyły przemysłowe z obrabianych materiałów,

osady kamienia, żużel, 

kleje, żywice i farby. 

Nadpalenie i sadza 

Przykładowe obszary zastosowania:

przygotowanie powierzchni do antykorozyjnego malowania konstrukcje, estakady, suwnice

do czyszczenia cegły w starych kamienicach, które często są pomalowane kilkoma warstwami farb. Chodzi uzyskania oryginalnego koloru cegły.

Czyszczenie starych elewacji, fasad z piaskowca. W wypadku zabytków inwestor musi obowiązkowo skonsultować się z konserwatorem, by mieć pewność, że planowana metoda czyszczenia nie uszkodzi zabytkowej elewacji. Na podstawie ekspertyzy można także stwierdzić, czy wystarczy tylko czyszczenie, czy konieczne będą dodatkowe prace remontowe lub konserwatorskie.

czyszczenie wszelkiego rodzajów zbiorników, silosów. Przygotowanie powierzchni pod malowanie lub wyłożenie materiałami plastycznymi. 

czyszczenie ścian elewacji, drewna, także lakierowanych.

 

HYBRYDOWA TECHNOLOGIA ICECARD

to najbardziej zaawansowana technologicznie, a przy tym ekologiczna i bardzo delikatna metoda czyszczenia mgłą gazową oraz bezpowietrzne ciśnieniowe nanoszenie dopasowanej chemii, której jesteśmy producentem. Technologia ICECARD to czyszczenie na bazie suchego lodu przy użyciu mgły gazowej o ciśnieniu 2 bar (czyszczenie na sucho).

INNOWACYJNA METODA HYBRYDOWA OPARTA JEST NA 30 LETNICH DOŚWIADCZENIACH.

to najbardziej zaawansowana technologicznie, a przy tym ekologiczna i bardzo delikatna metoda czyszczenia mgłą gazową oraz bezpowietrzne ciśnieniowe nanoszenie dopasowanej chemii, której jesteśmy producentem. Technologia ICECARD to czyszczenie na bazie suchego lodu przy użyciu mgły gazowej o ciśnieniu 2 bar (czyszczenie na sucho).

pl_PLPolski